Česká Lípa Rytířům nestačila

16.12.2019

I když se vítkovičtí Rytíři znovu protrápili první třetinou stejně jako v minulých utkáních, ani v 17. kole Superligy nezaváhali. Soupeře z České Lípy doma porazili 12:4.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Česká Lípa 12:4

"Dneska byla první třetina bohužel pomalejší," posteskl si vítkovický kouč Pavel Brus a připomněl tak fakt, že jeho svěřenci úvodní dějství prohráli 1:3. "Od druhé třetiny jsme ale chytili zápas do svých rukou a postupně jsme navyšovali skóre."

Letmý pohled do statistik slova trenéra Bruse jen potvrzuje. Druhou dvacetiminutovku Vítkovičtí vyhráli 6:1, ve třetí třetině nastříleli dalších pět branek, aniž by sami inkasovali. Ba co víc - hosté v závěrečné části ani jednou nevystřelili na branku! "Lípa nám to dnes místy hodně usnadnila," uznal Pavel Brus a dodal: "K tomu jsme si vytvořili další hromadu šancí, které jsme však neproměnili."

Převahu domácích uznal i kouč České Lípy Jiří Stožický. "Herní kvalitou nás soupeř přehrál," zmínil Stožický. "Jsme ve formě," prohlásil trenér Rytířů Pavel Brus.