Derby patří Vítkovicím

27.09.2019

Bylo to v závěru sice drama, ale vítkovičtí Rytíři mají i po 3. kole Superligy plný počet bodů. Při domácí premiéře v nové ročníku soutěže udolali v městském derby FBC Ostrava 3:0.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC Ostrava 3:2

"Po náročném tréninkovém týdnu jsme dnes zápas odmakali. Do obrany to bylo lepší než v předchozím zápase," hledal pozitiva vítkovický kouč Pavel Brus. Ovšem viděl i nedostatky: "Ostatní věci si musí ještě sednout."
První třetina byla víceméně opatrná, nenabídla mnoho gólových příležitostí a není divu, že skončila bez branek.
Ovšem hned v úvodu druhé dvacetiminutovky se domácí přece jen prosadili. K překonání Jana Bindera v brance FBC Ostrava jim pomohl nešťastná teč jednoho z bránících hráčů, který si srazil do vlastní branky pas Adama Delonga. Při druhé trefě zaúřadoval důraz Jiřího Besty, který překonal Bindera opakovanou dorážkou po střele Šimona Hataly. Uklidňující třetí zásah pobral florbalové krásy - Marek Bräuer pověsil po pasu Rostislava Gattnara balonek přesně pod víko tak, že Binder byl bez šance.
Třetí třetina ale přinesla drama. Nejprve snížil aktuální juniorský mistr světa Matyáš Šindler a v čase 56:22 se hosté v přesilovce dostali na rozdíl jediné branky, když neomylně pálil Jan Daniš. Tým FBC to pak po oddechovém čase zkoušel v šesti, ale gólman Petr Gurkovský už další míček za svá záda nepustil.
"Je fajn, že jsme ustáli hru na tři lajny a že naši mladí nasáli další cenné zkušenosti," konstatoval Pavel Brus.
"Bylo to krásné derby v pěkné atmosféře. V závěru jsme trošku domácí potrápili," doplnil kouč FBC Ostrava