Drama ve Střešovicích rozhodl mladík Gattnar

16.10.2018

Venku jim to minimálně výsledkově jde. Florbalisté Vítkovic dokázali potřetí z pěti pokusů na hřištích soupeřů naplno bodovat, po vítězství 6:5 nad Střešovicemi jim tak v kolonce proher mimo domovskou halu zůstává nula.

Tatran Teka Střešovice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:6 (2:3, 3:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Langer (Beneš), 15. Komárek (Ullmann), 26. Kreysa (Sádlo), 27. Komárek (Váňa), 29. Gašparík (Vítovec) – 14. Bräuer (Besta), 19. Gattnar (Firda), 19. Jastřembský (Delong), 24. Rýpar (Delong), 33. Delong (Besta), 55. Gattnar (Delong). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 172. Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 5:4, 5:6. Nejlepší hráči: Mikuláš Komárek – Rostislav Gattnar. Střely na branku: 20:23.

Střešovice: Rebro – Vítovec, Gašparík, Langer, Meliš, Beneš – Sládeček, Sádlo, Tlapák, Komárek, Kreysa, Piták, Pixa, Švéda, Ullmann, Váňa.

Vítkovice: Souček – Nehera, Rýpar, Sladký, Delong, Jastřembský – Jan Šebesta, Děček, Hubálek, Malina, Firda, Oborák, Polášek, Gattnar, Řezanina, Bräuer, Hájek, Besta.

Velkou postavou dramatického duelu dvou historicky nejúspěšnějších domácích klubů byl útočník 1. SC Tempish Vítkovice Adam Delong, který k jedné přesné trefě přidal tři asistence. Vítězný gól zaznamenal teprve sedmnáctiletý Rostislav Gattnar, autor hned dvou nedělních branek.

Ačkoliv se v prvních dvou třetinách ve střešovické hale STODOLA pytel s góly roztrhl, ani jedno mužstvo si nevytvořilo nějaký smysluplnější náskok. Nejdřív byli dvakrát ve vedení domácí, na začátku druhé části se po Rýparově dostali do dvougólového trháku vítkovičtí hráči, kteří však devět minut později museli vzít po Delongově možná trošku překvapivé ráně zavděk vyrovnáním.

V závěrečné části normální hrací doby se oba celky snažily jednak neinkasovat, a navíc samy rozhodnout o zisku tří bodů. Zpočátku byli blíž splnění cíle střešovičtí hráči, později se čím dál častěji před Rebrem zjevovali Brusovi svěřenci.

V přesilové hře po vyloučení Vítovce jim sice přáno ještě nebylo, ovšem pět minut před koncem je přece jen poslal do vedení mladík Rostislav Gattnar.

Tatran po šesté inkasované brance pochopitelně zbraně nesložil, snažil se všemožně o další dorovnání výsledku, dvě minuty hrál i bez gólmana,, ale Součka už nikdo z domácích překonat nedokázal.

Další představení vítkovických florbalistů je na programu až 26. října, kdy na domácí palubovce přivítají Sokol Pardubice. Utkání začne v 19.30 hodin.