Rytíři přehráli Spartu

11.02.2020

Těžký rozjezd po reprezentační přestávce vítkovičtí florbaloví Rytíři zvládli. V televizní dohrávce 22. kola Superligy doma udolali pražskou Spartu 4:1 a před finišem základní části soutěže si pohlídali druhou příčku.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Sparta Praha 4:1

"Byla to sice zasloužená, ale také utrápená výhra. Na všechno jsme se strašně nadřeli," konstatoval vítkovický kouč Pavel Brus. Vstup do utkání přitom vyšel jeho svěřencům náramně. Po necelých devíti minutách vedli díky zásahům Josefa Rýpara a Jana Šebesty 2:0, ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky k tomu přestáli dvě oslabení.

I druhou část načali Rytíři skvěle - už po deseti sekundách zvyšoval na 3:0 Marek Bräuer. V polovině utkání sice hosté překonali vynikajícího Lukáše Součka v domácí brance, ale víckrát se již neprosadili. "Neměli jsme odvahu porazit Vítkovice a to rozhodlo. Když jsme se dostali do vyložené šance, tak jsme byli buď zbrklí, nebo jsme raději balon vrátili zpět na naší půlku. Dostali jsme cennou lekci," sdělil po utkání trenér Sparty Ondřej Kašpárek.

O definitivní podobě výsledku se rozhodlo pět minut před koncem třetí třetiny, kdy šli Rytíři do početní výhody. Tu po přihrávce navrátilce do sestavy Adama Delonga zužitkoval Josef Rýpar. Kouč Brus přesto zcela spokojený nebyl. "Jak už jsem řekl, bylo to takové utrápené. Nejspíše je za tím delší zápasová pauza," připomněl vítkovický trenér pauzu způsobenou reprezentační akcí - kvalifikací na mistrovství světa. "Skvělý je ale návrat Deliho," ocenil Pavel Brus, že se do hry po dlouhém léčení zranění vrátil Adam Delong.