Rytířky byly doma stoprocentní a po dvou výhrách vedou nad Bohemians 2:0

04.03.2019

Oba zápasy měly podobný průběh, Rytířky dominovaly poté, co se vypořádaly s úvodním tlakem soupeře. Vítkovice si Bohemians vybraly pro jejich florbalové pojetí, což se ukázalo hned na začátku prvního duelu.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians 11:6

Už po dvou minutách totiž skóre prvního zápasu otevřela Andrlová. Vítkovice sice během pěti minut otočily díky Plankové s Paloncyovou, ale za Bohemians kontrovala Toulová. Poslední slovo v úvodní třetině měla Husková, která využila kombinace s Krzywak.

Druhá třetina rozhodla o osudu sobotního zápasu: Vítkovice se v ní prosadily hned sedmkrát, dvakrát se radovala Sára Seevaldová a branku si na své konto zapsala například také Jana Trošková. Sympaticky hrající Bohemians skórovaly pouze dvakrát, díky Polákové s Vrátnou.

Poslední třetina už tak divoká nebyla: Bohemians se dařilo držet obranný blok, Vítkovice zase věděly, že jim stačí kontrolovat průběh posledních dvaceti minut. Všechny góly ve třetí třetině se tak vtěsnaly mezi časový úsek 55:11 – 55:44. Na branky Polákové s Reischlovou reagovala Enenkelová.

Rytířky tak v prvním divokém utkání zvítězily 11:6 a mohly přenocovat s vědomím vedení v sérii.

Druhý zápas začal v neděli podobně jako ten první. Do vedení poslala Bohemians po pěti minutách Vrátná, Vítkovicím se ale povedlo rychle odpovědět díky kapitánce Ďuríkové. Domácí florbalistky byly od vyrovnání aktivnější a několik šancí jim zneškodnila brankářka Omelková, útoky Bohemians pak pohlídala Nikola Příleská.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians 8:3

Na začátku druhé třetiny se prosadila Kadidlová, když využila nepřehledné situace. Vítkovice ale ještě do poloviny zápasu čtyřmi brankami prakticky rozhodly utkání: dvakrát se prosadila Husková, podruhé Ďuríková a povedenou herní pasáž zakončila kombinace na jeden dotek mezi Paloncyovou a Šupákovou.

Následoval oddechový čas hostí, který zúročila brankou z úniku Vrátná, ale žádný další gól do konce druhé části nepadl. V poslední třetině už Vítkovice kontrolovaly hru a třemi góly uzavřely účet utkání: v přesilové hře se nejprve trefila Planková, dvěma brankami pak pojistila výhru Kamila Paloncyová.

Rytířky tak po dvou domácích vítězstvích vedou v sérii hrané na čtyři vítězná utkání poměrem 2:0. Příští víkend tedy mají šanci na hřišti soupeře sérii ukončit, a to pokud dvakrát zvítězí. V Praze odehrají dvě utkání na Podvinném Mlýně, oba zápasy začínají v 15:00 hodin.