Rytířky porazily Plzeň 13:4 a zajistily si prvenství v základní části, čekají je Bohemians

26.02.2019

Pěti body se blýskly Barbora Husková s Justynou Krzywak, kabina následně zvolila za soupeře pro čtvrtfinále Bohemians. Před posledním krokem stály v neděli Rytířky, které potřebovaly s Plzní zvítězit za plný počet bodů, aby se nemusely ohlížet na výsledek utkání Chodova s Jičínem. Plán tedy zněl jasně a vítkovické florbalistky záhy začaly pracovat na jeho naplnění.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 13:4

V šesté minutě se poprvé prosadila Krzywak a během tří minut přidaly Vítkovice hned tři branky. Plzeň přistoupila k utkání poměrně sympaticky a ještě v první části byla odměněna dvěma góly, nicméně první třetinu Vítkovice vyhrály 6:2.

Brankostroj pokračoval také ve druhé třetině, už v čase 24:48 završila hattrick Lucie Theimerová, toho času zvyšující na 8:3 pro domácí. Ještě do poloviny utkání přidaly Rytířky další čtyři zásahy a ačkoliv poté již gól ve druhé části nepadl, do šatny se šlo za stavu 12:4 pro Vítkovice.

Třetí třetina se tak zdánlivě pouze dohrávala, dlužno ale říci, že Plzeň se alespoň snažila poctivě bránit. Téměř se jí podařilo uhrát alespoň dílčí třetinovou remízu 0:0, ale v čase 59:44 uzavřela skóre zápasu Barbora Husková.

Zápas tak nakonec skončil výsledkem 13:4 a zajistil Rytířkám první místo po základní části. S tím byla spojena také možnost volby soupeře pro čtvrtfinále. Z trojlístku pražských celků a Jičína si kabina pár minut po utkání zvolila za soupeře FbŠ Bohemians.