Rytířky získaly nesmírně cenné tři body po výhře 7:2 nad Ivanti Tigers

15.10.2018

Svěřenykně hlavního trenéra Tomáše Martiníka zapsaly v sobotu důležitou výhru nad Ivanti Tigers Jižní Město. Svého soupeře porazily 7:2 a osamostatnily se na třetí příčce extraligové tabulky, také vzhledem k prohře Bohemians v Olomouci.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Ivanti Tigers Jižní Město 7:2

branky: 4. Lucie Suchánková, 9. Barbora Husková, 20. Denisa Hyršová, 26. Barbora Husková, 39. Veronika Enenkelová, 43. Justyna Krzywak, 56. Šárka Boľová - 48. Dominika Kubišová, 58. Iveta Hyršlová; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 1 + Eliška Planková (VIT) OS:2; využití: 0:0; diváků: 71; zásahy brankářů: Nikola Příleská 14 - Kristýna Karli 15; po třetinách: 3:0, 2:0, 2:2;

Vítkovice předvedly od začátku koncentrovaný výkon a ve 4. minutě šly zásluhou Lucie Suchánkové do vedení. Florbalistka, která v posledních zápasech nastupuje v obraně, nedala umístěnou ranou Karli šanci.

První třetina se soupeři Vítkovic vůbec nepovedla a inkasoval ještě dvakrát: z holí Huskové a Hyršové. Klíčovou pasáží zápasu se stala druhá třetina, tehdy se totiž soupeř dokázal zvednout z těžkého direktu v první části a několikrát velmi kvalitně zahrozil. V té chvíli ovšem narazil na Nikolu Příleskou, která si v této pasáži hry připsala zhruba pět velmi dobrých zákroků.

Vítkovice tak nakonec po dvou třetinách vedly 5:0: přesilovou hru využila Husková a v závěru třetiny se prosadila také Enenkelová.

Na začátku třetí třetiny se prosadila ve velké pohodě hrající Krzywak a Vítkovice vedly již 6:0. Pražanky se dočkaly až v čase 47:10 díky Kubišové, za následné protesty pro zákrok na Veroniku Enenkelovou dostala desetiminutový osobní trest Eliška Planková.

Tigers ale přesilovku nevyužily, naopak skóre ještě navýšila bývalá hráčka Tigers Šárka Bol'ová. Poslední gólové slovo v utkání měla pak Iveta Hyršlová.

Rytířky jsou tak po cenné výhře 7:2 v tabulce třetí se ziskem sedmnácti bodů. Vzhledem k tomu, že dosud suverenní dvojice Chodov - FBC Ostrava hraje v sedmém kole, tak je jasné, že minimálně jednomu z těchto týmů se Vítkovice přiblíží.