VÍTKOVICKÝ DOUBLE ZAVRŠILI MUŽI VÝHROU 4:3

15.04.2019

Ostrava se dočkala dvou mistrovských titulů v jeden den. Vyrovnaná bitva Tipsport Superligy byla rozhodnuta v základní hrací době, kdy šest ze sedmi gólů padlo v závěrečné třetině. Vítkovice přehrály Mladou Boleslav 4:3 a splnily si předsezonní cíl. Dvěma brankami se blýskl Marek Bräuer, extrahero utkání.

Kdo očekával taktickou vyčkávanou, byl na omylu. Oba týmy již od prvních minut hrály aktivní florbal a k vidění byly velmi zajímavé akce. Úvod třetiny přinesl pár ostrých ran, avšak bez gólového efektu. Ke konci patnácté minuty se famózním zákrokem blýskl Lukáš Bauer, jenž skokem vyrazil střelu jmenovce Hájka na hranici velkého brankoviště, odkud zametl míček za brankovou čáru Marek Bräuer. Právě brankáři byli hlavními tvářemi prvních dvou částí, kdy se ujala pouze jedna střela.

Tomáš Sladký nakonec odehrál celý duel a svou bojovností pomáhal Vítkovicím v boji o mistrovský double. Další gólové radosti mohly přijít na řadu, jenže Lukáš Řezanina ani Ondřej Firda nebyli u brány Mladé Boleslavi úspěšní. Sotva se hra přenesla na druhou stranu, vystavil stopku míčku gólman rytířů po akci Petra Krzyžanka a Martina Tokoše.

Kapitán Mladé Boleslavi Petr Novotný naskočil do závěrečné fáze hry a přinesl do hry patřičný impuls. Na obou stranách hřiště padly dva totožné góly, kdy si útočníci jednotlivých táborů sběhli na malé brankoviště a obdrželi přihrávku zpoza svatyně. Jednu z rozhodujících tref si připsal Lukáš Hájek, který využil přečíslení – za Mladou Boleslav se prosadil dvakrát Jan Natov a exvítkovický Martin Tokoš. Vítězství rytířů potvrdil Marek Bräuer svou druhou superfinálovou brankou a stal se společně s Ivanou Šupákovou extraherem Superfinále 2019.

ZDROJ: ceskyflorbal.cz