Česi sú v semifinále! Dánom nastrieľali desať gólov.

07.12.2018

Českí florbalisti si vo štvrťfinálovom zápase presvedčivo poradili s tímom Dánska a zvíťazili vysoko 10:1. Bola to najvyššia výhra českej reprezentácie vo štvrťfinále v histórii svetových šampionátov. Kapitán Matěj Jendrišák zaznamenal prvý hattrick v kariére na svetovom šampionáte.

CZE vs. DEN 10:1

Češi zažili skvelý začiatok zápasu a rýchlo sa dostali do dvojgólového vedenia. Na konci piatej minúty so svojou strelou Josef Rýpar neupel, ale jeho druhým pokusom z pravej strany už skóroval. Čechom stačilo na vstrelenie ďalšieho gólu jedenásť sekúnd. Najväčší bojovník tímu Jendrišák našiel od mantinelu voľného Daniela Šebka a ten skóroval. Dánsko malo šancu znížiť z presilovky, ale takmer neohrozilo brankára Součka. Ten prvý krát kapituloval v 11. minúte, keď sa presadil Mathias Glass. Českému výberu vrátil dvojgólové vedenie Patrik Dóža. Využil že zostal nikým nebránený na pravej strane a vystrelil nad ruku Trolleho - 3:1.

Prostredná časť zápasu bola pre Česko ešte lepšia, presadilo sa štyrikrát. Druhú tretinu začal gólom z dorážky po Němečkovej strele z polovice ihriska Matěj Jendrišák. O dve minúty neskôr dostal od Curneyho spoza bránky prihrávku Martin Kisugite, ktorý už mal ľahkú prácu pri zakončení do odkrytej časti bránky. Česi sa na chvíľu gólovo odmlčali ale znovu mohli oslavovať už v polovici zápasu. Trolle mal zakrytý výhľad, ktorý využil pri strele z polovice ihriska Lukáš Veltšmíd. V priebehu druhej časti organizátori oznámili prekonanie rekordou 104 445 divákov v celkovej návštevnosti svetových šampionátov. Aktuálna hodnota nového rekordu je 106 694. A to sme len v dvoch tretinách šampionátu. Druhej dvadsaťminútovke zakončil po Kisugiteho nahrávke svojim druhým gólom Matěj Jendrišák.

V tretej tretine skompletizoval hetrik kapitán Matěj Jendrišák využitou početnou výhodou a zažil svoj najlepší bodový zápas na svetových šampionátoch. Česi v tretej časti poslali na palubovku čerstvých hráčov a naopak niektorých začali šetriť. Parádna akcia sa podarila v 51. minúte, keď vykombinovali celú akciu až do prázdnej brány na konci ktorej bol Adam Delong, ktorý dokázal skórovať už v 7. reprezentačnom zápase v poradí. Na dvojciferný počte gólov domáceho tímu upravil skóre tridsať sekúnd pred koncom úspešnou dorážkou Ondřej Němeček.

Florbalisti Českej republiky postúpili do sobotňajšieho semifinále domácich majstrovstiev sveta a v piatok budú sledovať súboj Fínov s Nemcami, a čakať na svojho súpera.